10.2 C
НачалоЕвропаЗенит шамароса шампиона на Литва (видео)

Зенит шамароса шампиона на Литва (видео)

Руснаците с трети триумф като гости в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Зенит завоюва третата си победа като гост в Евролигата през последните шест дни. Момчетата на Шави Паскуал удариха Жалгирис с 83:75 в Каунас в мач от 11 кръг. Така руснаците имат баланс от 6-2, което ги поставя на четвърто място в класирането, докато шампионът на Литва има 5 успеха и 6 поражения и е 11-ти.

НАЙ-ДОБРИ: Остин Холинс реализира 20 точки за Зенит. Уил Томас добави 16 и 7 борби. Кевин Пангос се разписа с 13 точки плюс 7 асистенции.

Мариус Григонис бе най-резултатен за Жалгирис с 18 точки. Жофри Лаверн остана със 17 и 8 борби.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Руснаците си осигуриха двуцифрена преднина след едно полувреме игра за 45:32. След паузата тя бе увеличена до 15 точки, което се оказа достатъчно за крайния успех.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 3 декември Зенит ще приеме Фенербахче, а ден по-късно Жалгирис ще премери сили с Барселона.