9.6 C
НачалоЕвропаЗенит пак би Жалгирис в Евролигата (видео)

Зенит пак би Жалгирис в Евролигата (видео)

Успех №12 за селекцията на Шави Паскуал

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Зенит завоюва втори пореден успех над Жалгирис през този сезон след 77:65 у дома в мач от 20 кръг в Евролигата. Руснаците са с баланс от 12-6, като заемат четвърто място в класирането, докато литовците са осми с 11 победи и 9 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Артурас Гудайтис и Матеуш Понитка завършиха с по 15 точки за Зенит, като първият овладя и 8 борби. Били Байрън се отчете с 11.

Томас Уолкъп бе най-добър за Жалгирис с 12 точки. С по 11 останаха Лукас Лекавичиус и Жофри Лаверн.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: След 13 равенства и 36:36 на голямата почивка, Зенит постепенно овладя инициативата. Селекцията от Санкт Петербург отбеляза общо 41 точки срещу 19 за съперника през второто полувреме.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 21 януари Зенит ще има за съперник Анадолу Ефес, а ден по-късно Жалгирис ще приеме Олимпиакос на Александър Везенков.