четвъртък, април 18, 2024
НачалоБългари в чужбинаЗагуба за Гергана Иванова и ЕЛТЕ Беак в Унгария

Загуба за Гергана Иванова и ЕЛТЕ Беак в Унгария

Българката и съотборничките й не успяха срещу Атомерому

Гергана Иванова и ЕЛТЕ Беак не успяха в първия си мач за 2022 г. в Унгария. Българката и oтборът й претърпяха поражение от втория Атомерому с 61:85 като гости в двубой от 14 кръг в първенството при дамите.

Националката намери място в стартовите пет на ЕЛТЕ Беак, като остана в игра 15 минути. В тях носителката на златен требъл с Берое от миналия сезон се разписа с 2 точки и 2 асистенции, като бе 1/2 при стрелбата си от средно разстояние.

От нейните съотборнички Тимея Занк бе най-добра с 10 точки и 9 борби.

Ливия Геребен бе най-резултатна за Атомерому с 20 точки и 6 борби.

ЕЛТЕ Беак има в актива си 7 победи и 7 загуби, което го поставя на четвърта позиция в класирането на унгарския елит. На 5 януари Гергана Иванова и тимът й ще излязат срещу Шопрон.