8.9 C
НачалоЕвропаЖалгирис спря устрема на АСВЕЛ (видео)

Жалгирис спря устрема на АСВЕЛ (видео)

Силна серия през последната четвърт донесе победата на литовците

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Жалгирис стопира серията от шест поредни победи на АСВЕЛ в Евролигата. Литовците триумфираха с 85:75 у дома в среща от 27 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. Селекцията от Каунас е с баланс от 15-12 и е на девето място в класирането, докато французите са 12-ти с 12-15.

НАЙ-ДОБРИ: Мариус Григонис завърши с 21 точки за Жалгирис. Жофри Лаверн добави 18 и 6 борби. Томас Уолкъп се отчете с 12 точки.

Гершон Ябуселе бе най-резултатен за АСВЕЛ със 17 точки. Норис Коул остана с 14 и 5 асистенции.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: 4 минути преди края на третия период на таблото бе изписано равенство за 55:55. Това не спря литовците, които през последната четвърт направиха серия от 14-2, дело на Жофри Лаверн и Лукас Лекавичиус.