9.1 C
НачалоБългарияЕнигма Фойерверк не се даде на Волтрон

Енигма Фойерверк не се даде на Волтрон

Тодор Захариев с 16 точки за победителите

Енигма Фойерверк записа трета победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от регион Запад, изиграна в зала „Триадица“, тимът надви последния в класирането Волтрон с 69:67, оставяйки го без успех след седем мача.

Баскетболистите на Константин Касъров имаха аванс от 5-6 точки почти през цялата първа четвърт, но в края й съперникът им обърна за 25:23. Резултатността спадна значително през втория период. В него обаче Енигма владееше повече инициативата и на почивката се оттегли при 43:39 в своя полза след общо 15 точки до момента от Любомир Орешаров.

Играта продължи да бъде много равностойна и след паузата, като двата тима оставиха интригата за последната четвърт, която започна при 57:56 в полза на играчите в червени екипи. Драмата продължи до последно, като по-малко от минута преди края резултатът бе равен – 67:67. Андрей Дулгеру отново даде аванс на Енигма 28 секунди преди края, а малко след това Даниел Лозанов бе фаулиран след грешка на съперника. Той обаче пропусна и двата наказателни удара и даде шанс на Волтрон да спечели или поне да прати мача в продължение. Тимът обаче направи пропуски в последните секунди и победата отиде за опонента му.

Любомир Орешаров завърши с 22 точки и 10 борби за победителите. Тодор Захариев се отчете с 16, а Даниел Лозанов вкара 14 точки, като и двамата овладяха по 7 борби. Андрей Дулгеру също стигна до двойните показатели – 10 точки и 12 борби.

За Волтрон най-резултатен бе Стоян Кайнаров с 23 точки. Максим Лезгинов отбеляза 11 плюс 11 борби. Алекс Атанасов остана с 10 точки.