НачалоБългарияЕнигма срази ЦСКА -2 в ББЛ А група

Енигма срази ЦСКА -2 в ББЛ А група

Още един мач се изигра във втория ни ешелон

Енигма Фойерверк и Раковски спечелиха мачовете си от ББЛ А група.

Енигма Фойерверк спечели дербито в регион Запад с ЦСКА -2, побеждавайки го със 108:98. Двубоят се изигра в столичната зала „Триадица“.

След размяна на кошове на старта, баскетболистите на Кирил Райков вкараха 14 безответни точки и след 10 минути игра водеха с 33:22. Преднината им достигна 20 през втория период, а на почивката те се оттеглиха при 61:45 в своя полза. След паузата играта бе доста равностойна, но Енигма поддържаше солиден аванс, който преди заключителната четвърт остана почти непроменен – 82:67. До края разликата стана и 24 точки и въпреки че ЦСКА -2 заличи част от нея, време за пълен обрат вече нямаше.

Виктор Маргаритов бе най-резултатен за Енигма с 30 точки, 29 добави Иво Славчев (11 борби). С 25 и 7 борби се отчете Кирил Райков. Любен Пасков приключи 11 и 8 асистенции. За „червените“ 28 точки реализира Георги Цеков. 22 и 9 борби остави срещу името си Александър Александров. С 10 точки остана Кристиян Челенков.

Раковски се върна на победния път в ББЛ А група. Тимът се изкачи до шестото място във временното класиране в регион Юг кръг преди края на редовния сезон, след като надви Пловдив Мамбас с 81:75 в зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик.

Раковски имаше предимство до средата на първата част, но след края й съперникът обърна за 29:24. Преднината на пловдивския тим достигна 8 точки през втория период, но след силна серия символичните гости обърнаха и на свой ред поведоха с 8, макар на почивката авансът им бе почти минимален – 47:45. След паузата двата отбора на няколко пъти си сменяха водачеството, но след силни финални минути Раковски измъкна успеха.

Милен Иванчев бе най-резултатен за успеха с 31 точки. Александър Болашиков финишира с 14, с 13 и 9 борби се разписа Георги Караджинов. За съперника дабъл-дабъл оформиха Хайдар Баракат (26 точки и 11 борби) и Дилян Барбов (25 и 10 борби).