11.5 C
вторник, април 23, 2024
НачалоНационални отбориЕмил Стоилов направи впечатление в Европа

Емил Стоилов направи впечатление в Европа

Баскетболистът на испанския Естудиантес сред 10-те състезатели, изпъкнали на европейските Чалънджъри при 20-годишните

Една от големите надежди на българския баскетбол Емил Стоилов привлече вниманието на специалистите на Стария континент. Баскетболистът на испанския Естудиантес заслужи място сред 10-те състезатели, изпъкнали на европейските Чалънджъри при 20-годишните.

Емил Стоилов бе с основен принос за позитивната седмица на България, като тимът му завърши турнира с 2 победи от 5 мача. Центърът бе близо до дабъл-дабъл във всичките двубои, както и в средните си показатели, финиширайки с успеваемост в стрелбата 65%. Емил Стоилов вкара 22 точки срещу Турция, а след това остави срещу името си 21 точки и 15 борби срещу Полша“, пишат от ФИБА за младежкия ни национал.

Емил Стоилов записва средно по 16 точки, 9.4 борби и 1.8 асистенции за 20-годишната ни формация в Тбилиси. Младите „лъвове“ заеха трето място в класирането на европейския Чалънджър на грузинска земя.