10.2 C
НачалоЕвропаЕдно полувреме стигна на Жалгирис срещу Цървена Звезда (видео)

Едно полувреме стигна на Жалгирис срещу Цървена Звезда (видео)

14-ти успех за литовците в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: В отложен мач от 24 кръг в Евролигата Жалгирис опази своя “Жалгирио Арена” след 75:62 срещу Цървена Звезда. Това бе 14-ти успех за литовците, които имат в актива си и 11 поражения, заемайки девето място в класирането. Сърбите пък са с баланс от 7-18 и са 17-ти.

НАЙ-ДОБРИ: Мариус Григонис се отчете със 17 точки и 6 асистенции за Жалгирис. Найджъл Хейс добави 16 и 5 борби. Огъстин Рубит вкара 15 точки плюс 8 борби.

Джордан Лойд и Марко Симонович бяха най-резултатни за Цървена Звезда, като се отчетоха с по 16 точки.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Домакините свършиха страхотна работа в защита през второто полувреме. Жалгирис лимитира съперника до 18 точки след почивката, като 4 от тях дойдоха в последната четвърт.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 25 февруари Жалгирис ще спори с Реал Мадрид, а ден по-късно Цървена Звезда ще има за съперник Баскония.