четвъртък, март 28, 2024
НачалоЕвропаДоминацията на Реал Мадрид в Евролигата продължава (видео)

Доминацията на Реал Мадрид в Евролигата продължава (видео)

Зенит не успя да спре испанския гранд

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Реал Мадрид регистрира деветата си поредна победа в Евролигата. Селекцията на Пабло Ласо шамароса Зенит с 85:64 у дома в двубой от 25 кръг в турнира на богатите. Испанският гранд е с баланс от 20-3 и е едноличен лидер в класирането, докато руснаците са с 14 успеха и 8 поражения и са четвърти.

НАЙ-ДОБРИ: Серхио Люл и Гершон Ябуселе отбелязаха по 13 точки за Реал Мадрид. Трей Томпкинс добави 12. Венсан Поарие се отчете с 10 точки и 8 борби.

Алекс Пойтрес бе най-добър за Зенит с 21 точки и 9 борби. Джордан Лойд вкара 14. Джордан Мики остана с 10 точки.

КЛЮЧЪТ: Мадридчани наложиха волята си още преди почивката. След равенство за 30:30 Реал направи серия от 15-6, за да завърши първото полувреме с аванс от 9 точки за 45:36. След паузата домакините не намалиха оборотите и направиха преднината си 20 точки.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 8 февруари Реал Мадрид ще гостува на Фенербахче, а два дни по-късно Зенит ще излезе срещу АЛБА Берлин.