вторник, април 23, 2024
НачалоЕвропаДомакинско предимство за Барса в плейофите на Евролигата (видео)

Домакинско предимство за Барса в плейофите на Евролигата (видео)

Каталунците с лекция над АЛБА Берлин

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Барселона си осигури домакинско предимство за плейофите в Евролигата. Каталунците нямаха особени проблеми с АЛБА Берлин след 80:67 у дома в последния мач от 31 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент.

КЪМ КЛАСИРАНЕТО: Испанците са на върха в Евролигата с баланс от 23-8, докато германците са 15-ти с 11 успеха и 20 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Никола Миротич поведе колоната на реализаторите за Барса с 26 точки и 7 борби. Капитанът Пиер Ориола добави 13 и 6 борби. Брандън Дейвис приключи с 12 точки.

Нито един от играчите на АЛБА Берлин не премина границата от 10 точки. С 9 и 6 борби остана Люк Сикма.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ: Домакините прекършиха съперника в началото на последната четвърт, когато Ник Калатес направи 4 асистенции за 3 минути. В този период той намери Адам Ханга и Никола Миротич, които бяха автори на серия от 9-0, извела Барселона до 71:58 и оттам връщане нямаше.