НачалоБългарияДимитър Ангелов: Изпуснахме инициативата в последната четвърт

Димитър Ангелов: Изпуснахме инициативата в последната четвърт

Няма да се предадем в никакъв случай, коментира помощник-треньорът на Левски

Изпуснахме инициативата в последната четвърт, както се получи и в първия мач. Водехме с близо 10 точки в третата част, но след това нямам обяснение как допуснахме 28 точки в последната част, в която се решава мач. Може би има някаква умора. Не вярвам, защото играчите са добре подготвени. Не можем да върнем времето. Ще направим анализ и ще се опитаме да се поучим от грешките си„, коментира помощник-треньорът на Левски Димитър Ангелов след загубата от Балкан със 72:76 в мач от полуфиналите в НБЛ.

Първата част е равна, печелим втората и третата. Може би ни липса концентрация, след като във важните моменти ни взимаха важни борби в нападение. Пазихме добра защита, но ни взеха борбите в нападение. Имаха и късмет, вкараха няколко стрелби в последната секунда. Има го това в баскетбола“, добави бившият национал.

Балкан свърши работата си у дома за 2-0 в полуфиналите на НБЛ

Балкан е отбор, който играе агресивно в защита, така че всички тимове изпитват трудности да бележат срещу тях. Имаме много лош процент, отбелязахме само три тройки. Казах и на двата разбора, че ако не вкараме 8-9 тройки, няма как да спечелим. В тази зала се играе много трудно. Публиката оказва голям натиск върху играчите и когато един баскетболист е изморен, взима трудни решения. Балкан играе агресивно, затрудни ни в комуникацията и не можем да си намерим нашата игра„, бе мнението на Димитър Ангелов.

Ивица Радич го нямаше. Той ни е ключовият център, който цялата година ни е основен реализатор и борец. Говорим си, но той самият трябва да се извади от тази ситуация. Ние, треньорите и ръководството, правим необходимото. Все пак бяхме гости. В първия мач играхме по-добре, но по стечение на обстоятелствата загубихме нещастно, мога да кажа и с някои съдийски неточности. Играхме добре, момчетата се бориха, аз не мога да бъда недоволен от тяхното раздаване. Има два мача в София, ние няма да се предадем в никакъв случай. Ще се борим да стигнем до пети мач в Ботевград. Разчитаме на публиката на Левски като цяло. Играем силно в нашата зала и подканвам привържениците да дойдат и да ни окажат нужната подкрепа“, завърши той.