8.9 C
НачалоБългари в чужбинаДий Бост сред реализаторите за Галатасарай в Турция

Дий Бост сред реализаторите за Галатасарай в Турция

Гардът се отчете с 15 точки при победата над Бешикташ

Дий Бост, Дейвид Кравиш и Галатасарай спечелиха за 14-ти път в Турция през този сезон. Отборът на двамата национали се наложи над Бешикташ със 74:62 като гост в мач от 25 кръг в елита на южната ни съседка.

Дий Бост бе сред най-добрите за Галатасарай, като остави срещу името си 15 точки, 4 борби и 5 асистенции за 36 минути в игра. Националът бе 5/11 при стрелбата си от далечно разстояние.

Дейвид Кравиш също бе сред титулярите за победителите, като остана на терена 20 минути. Центърът завърши с 2 точки, 9 борби и 1 асистенция след 1/2 от средно разстояние.

От техните съотборници Мео Тримбъл наниза 28 точки, от които 6 тройки, плюс 9 асистенции.

Егехен Ерна бе най-резултатен за Бешикташ с 20 точки и 5 борби.

Галатасарай има в актива си и 10 загуби, което го поставя на седмо място в класирането. На 3 aприл Дий Бост, Дейвид Кравиш и тимът им ще излязат срещу Пинар Кършияка.