8.9 C
НачалоБългари в чужбинаДий Бост на ниво, Монако не успя в Еврокъп (видео)

Дий Бост на ниво, Монако не успя в Еврокъп (видео)

Гардът вкара 17 точки срещу Виртус Болоня

Дий Бост и Монако допуснаха трета загуба в турнира Еврокъп. Американецът с български паспорт и тимът му отстъпиха на Виртус Болоня с 68:74 у дома в мач от група Ц на турнира.

Националът бе най-добър за Монако, като отбеляза 17 точки плюс 3 борби и 4 асистенции за 33 минути. При стрелбата си той бе 1/3 от средно разстояние, 4/11 зад дъгата и 3/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Джулиан Гембъл бе най-резултатен за Виртус Болоня с 15 точки. Кайл Уиймс се разписа с 13, а Милош Теодосич наниза 12 точки.

Италианците направиха страхотен обрат, след като наваксаха пасив от 18 точки от първото полувреме. С този успех Виртус Болоня си осигури първото място в групата, като има баланс от 8-0.

Монако има в актива си и 4 успеха, като заема трета позиция в класирането. На 16 декември Дий Бост и компания ще излязат срещу Локомотив Кубан.