13.5 C
НачалоБългари в чужбинаДий Бост и Галатасарай изпуснаха Дарушафака в Турция

Дий Бост и Галатасарай изпуснаха Дарушафака в Турция

Гардът направи 11 асистенции за своя тим

Серията от пет поредни победи на Дий Бост и Галатасарай в Турция бе прекъсната. Гардът и колегите му не успяха срещу Дарушафака след 82:83 като гости в мач от 17 кръг в шампионата на южната ни съседка.

188-сантиметровият гард остави на сметката на Галатасарай 8 точки, 4 борби и 11 асистенции за 37 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си Дий Бост бе 2/6 зад дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Спряганият за нов център на националния ни отбор Дейвид Кравиш финишира с 10 точки, 6 борби, 1 открадната топка и 3 чадъра за 27 минути на терена.

Над всички за Галатасарай бе Мело Трибъл с 24 точки и 5 асистенции.

Айзея Пинейро бе най-резултатен за Дарушафака с 21 точки. Догюш Юздемироглу вкара 16 плюс 6 борби и 5 асистенции.

Галатасарай има в актива си 11 успеха и 6 поражения, което го поставя на трето място в класирането на турския елит. На 22 януари Дий Бост и компания ще приемат Петким Спор.