сряда, април 24, 2024
НачалоБългари в чужбинаДий Бост близо до трипъл-дабъл в Турция

Дий Бост близо до трипъл-дабъл в Турция

Гардът даде искрата на Галатасарай срещу Бешикташ

Дий Бост и Галатасарай записаха седми успех в Турция през този сезон. Гардът и колегите му се наложиха над Бешикташ с 90:73 в последния мач от 10 кръг в шампионата на южната ни съседка.

188-сантиметровият гард бе много полезен за Галатасарай и оформи дабъл-дабъл – 24 точки и 12 асистенции. На сметката си той остави още 7 борби и 2 откраднати топки, като бе 1/5 при стрелбата си от средно разстояние, 5/8 зад дъгата и 7/8 от линията за изпълнение на наказателни удари за 33 минути на паркета.

Ронди Холис-Джеферсън бе най-резултатен за Бешикташ с 24 точки. Дедрик Уолсън също достигна до двойните показатели – 18 и 21 борби.

Галатасарай има в актива си и 3 загуби, като заема четвърто място в класирането на турския елит. На 3 декември Дий Бост и компания ще излязат срещу Пинар Кършияка.