21.8 C
НачалоНБАДеМар ДеРоузън над всички за Чикаго в своя мач №1000 в НБА...

ДеМар ДеРоузън над всички за Чикаго в своя мач №1000 в НБА (видео)

"Биковете" се справиха с Атланта

КАКВО СЕ СЛУЧИ: ДеМар ДеРоузън отбеляза 26 точки в своя мач №1000 в кариерата си в НБА, а неговият Чикаго победи Атланта със 111:100 у дома. Това бе трети пореден и общо 22-ри успех за „биковете“ в най-силното първенство в света през 2022/2023.

НАЙ-ДОБРИ: ДеМар ДеРоузън игра 37 минути за Булс, като направи и 6 асистенции. Зак Лавин добави 20 и 6 борби. Патрик Уилямс оформи дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби.

Трей Йънг бе най-добър за Атланта с 21 точки и 13 асистенции. Дежонте Мъри се разписа с 20 и 7 борби. Клинт Капела остана с 16 точки и 12 борби.

КЛЮЧЪТ: Булс си гарантираха победата в последната четвърт, след като съперникът им намали пасива си до 3 точки. „Биковете“ реагираха с 5 поредни точки на Зак Лавин и тройка на ДеМар ДеРоузън, които изведоха Чикаго до аванс от 11 точки и оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 26 януари Чикаго ще играе с Индиана, докато Атланта ще се излезе срещу Оклахома.