9.1 C
НачалоБългари в чужбинаДейвид Кравиш и Уникаха удариха участник в Евролигата

Дейвид Кравиш и Уникаха удариха участник в Евролигата

4 поред за центъра и тима му в Испания

Дейвид Кравиш и Уникаха Малага триумфираха за четвърти пореден път в Испания. Центърът и отборът му не оставиха шансове на Валенсия след 83:67 като гости в мач от 9 кръг в ACB лигата.

Националът започна в стартовите пет на Уникаха Малага и се задържа в игра 21 минути. В тях Дейвид Кравиш се отчете с 2 точки, 7 борби, 2 асистенции и 2 чадъра, като бе 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Най-резултатни за селекцията от Малага бяха Тайлър Калиноски и Тайсън Картър с с по 14 точки.

Боян Дублевич бе най-добър за участника в Евролигата с 14 точки и 5 борби.

Уникаха Малага е с баланс от 6-3 и заема пето място в класирането на испанския елит. На 3 декември Дейвид Кравиш и тимът му ще излязат срещу Сарагоса.