четвъртък, април 25, 2024
НачалоНационални отбориДевойките се бориха, но не успяха срещу Словения (видео)

Девойките се бориха, но не успяха срещу Словения (видео)

18-годишните националки допуснаха първа загуба на европейския Чалънджър

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Националният отбор на България за девойки допусна първа загуба на европейския Чалънджър. В столичната зала „Триадица“ тимът на Лъчезар Коцев oтстъпи на Словения с 51:59 в мач от група D на турнира.

НАЙ-ДОБРИ: Микаела Дамянова бе най-добра за България, като оформи дабъл-дабъл – 14 точки и 12 борби. Илияна Георгиева също стигна до двойните показатели – 13 и 10 борби.

Зала Срот остави на сметката на Словения 16 точки и 20 борби. Сара Самболич вкара 11.

КЛЮЧЪТ: Нашите момичета оказаха сериозна съпротива на съперника, като след едно полувреме игра водеха с 32:29. След паузата 18-годишните националки държаха лидерството преди серия от 9-0 на съперника да му донесе обрат за 47:42. През последната четвърт Словения не изпусна инициативата и стигна до успеха.

И ОЩЕ: Девойките имат баланс от 3-1, като заемат второ място в група D.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Утре (1 август) от 20.00 ч. България ще се изправи срещу Албания в последния си мач от европейския Чалънджър.