четвъртък, март 28, 2024
НачалоНационални отбориДевойките повалиха Гърция

Девойките повалиха Гърция

Нашите си върнаха за вчерашното поражение

Националният отбор за девойки победи Гърция като гост в контрола и взе реванш от участващия в Дивизия А съперник за вчерашната си загуба. В Арная момичетата, водени от Маргарита Маринкова и Кирил Петров, спечелиха днес с 53:42.

Раня Абурая завърши със 17 точки. Деница Манолова добави 15 и 8 борби. Гергана Цекова се отчете със 7 точки и 9 борби.

Катерина Баксевану бе най-добра за Гърция с 10 точки.

Българките започнаха по-добре и поведоха с 13:2 в първите 4 минути. Те дори увеличиха аванса си след първата четвърт. До края на полувремето гъркините успяха да намалят изоставането си до 8 точки. В третата четвърт девойките отново взеха двуцифрен аванс и до края не го изпуснаха.