21.8 C
НачалоНБАДалас си върна на Портланд (видео)

Далас си върна на Портланд (видео)

Лука Дончич навъртя 37 точки за три части

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Далас си отмъсти на Портланд за загубата отпреди няколко дни, след като мина през съперника със 132:92 като гост. Това бе трети успех за Маверикс в последните им пет двубоя в НБА и общо 22-ри през този сезон.

НАЙ-ДОБРИ: Лука Дончич наниза 37 точки за Далас, като бе 8/9 зад дъгата, а в последната четвърт получи почивка. Джош Ричардсън добави 21. Дориан Фини-Смит приключи с 13 точки и 5 борби.

Деймиън Лилард бе най-добър за Портланд с 19 точки. Гари Трент Джуниър се включи от пейката с 16.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Гостите доминираха под двата ринга, като овладяха 52 срещу 33 борби за Трейл Блейзърс. Освен това, Маверикс бяха по-точни от далечно разстояние – 19/37 (51%) срещу 9/41 (22%) за съперника.