12.7 C
НачалоБългарияГеорги Божков: Постигнахме това, което искаме

Георги Божков: Постигнахме това, което искаме

Момичетата, които се включиха от пейката, направиха много силен мач, добави треньорът на Славия

На всеки медал се радваме, особено като се има предвид конкуренцията на Монтана и Берое. Тези отбори играят силен баскетбол, разполагат с добри селекции и имат опитни треньори. Далече сме от тяхното ниво, но това, което искахме го постигнахме – да спечелим медал„, заяви пред БНТ треньорът Георги Божков, който изведе Славия до бронз в турнира за Купата на България при дамите.

В мача второто полувреме бе много добро за нас. Направихме голяма разлика и в последните минути нямаше напрежение. Имаше няколко отворени стрелби, които успяхме да вкараме и защитата, която играхме през второто полувреме, затрудни малко Шампион. Това ни даде разликата. Момичетата, които се включиха от пейката, направиха много силен мач. Това рядко се случва. Но аз съм доволен„, каза още наставникът, чийто тим победи Шампион 2006 с 69:45.

Втори пореден бронз за Славия в турнира за Купата при жените (видео)