вторник, април 16, 2024
НачалоЕвропаВтора грешна стъпка на Монтана 2003 в Адриатическата лига (видео)

Втора грешна стъпка на Монтана 2003 в Адриатическата лига (видео)

Българският вицешампион загуби от Загреб

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Монтана 2003 допусна втора загуба в Адриатическата лига за жени през този сезон. Отборът на Николай Господинов отстъпи на Загреб с 57:61 като гост в мач от 7 кръг в турнира. На сметката си българският вицешампион има и 5 победи.

НАЙ-ДОБРИ: Моник Рийд бе много полезна за Монтана 2003 и оформи дабъл-дабъл – 23 точки и 11 борби, като бе 13/15 от фаул линията. Габриела Николова добави 16.

Виктория Чурич бе най-добра за Загреб с 16 точки и 7 борби. По 15 добавиха Марта Остоич и Леа Милетич, като последната грабна и 9 борби.

КЛЮЧЪТ: Минута преди края на третия период резултатът бе равен за 41:41, но домакините отговориха чрез Марта Остоич, Леа Милетич и Марта Терзе за аванс от 9 точки в средата на последната четвърт. Монтана 2003 не се отказа и с помощта на Алекса Харт, Моник Рийд и Габриела Николова се доближи на 2 точки 18 секунди преди сирената. В следващата атака Марта Остоич не трепна и с кош донесе успеха на Загреб.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 7 декември Монтана 2003 ще бъде домакин на Будучност.