13.5 C
НачалоБългарияВихрено начало на Левски не остави надежди на Черноморец

Вихрено начало на Левски не остави надежди на Черноморец

Двама нови със силен дебют за шампионите

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Левски записа втора победа в НБЛ през 2021/2022. В своята зала „Универсиада“ отборът на Тити Папазов надигра Черноморец със 77:57 в последния мач от 3 кръг в мъжкия ни елит. „Сините“ имат в актива си и 1 загуба, а бургазлии са със същия баланс – 2-1.

НАЙ-ДОБРИ: Ивица Радич завърши със 17 точки и 7 борби при официалния си дебют за Левски. Илайджа Митро-Лонг последва примера му с 14 и 7 асистенции. Чавдар Костов и Венцислав Петков вкараха по 13 точки, като овладяха съответно по 5 и 6 борби. Марио Литъл финишира с 11 и 5 асистенции.

Георги Боянов бе най-резултатен за Черноморец с 16 точки и 6 борби. Тони Троха остави срещу името си 15 и 10 борби. Уендъл Люис приключи с 10 точки и 9 борби.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: Шампионите стартираха ударно и чрез Ивица Радич, Цветомир Чернокожев и Чавдар Костов дръпнаха с 20:8. Пропуските на гостите бяха наказаха от съперника, който фиксира 24:10 чрез Венцислав Петков и Илайджа Митро-Лонг. През втория период дуето Митро-Лонг-Петков изведе столичани до аванс от 21 точки след 33:12. Бургазлии все пак отвърнаха чрез Георги Боянов и Уендъл Люис за 22:35. Марио Литъл и Ивица Радич не сбъркаха, а Трони Троха фиксира 28:43.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: След паузата въпреки грешките и пропуските, Черноморец все пак сведе пасива си до 11 точки чрез Тони Троха. Илайджа Митро-Лонг напомни за себе си, а Левски отново дръпна с 18 точки, за да фиксира 58:43 след 30 минути. През последната четвърт старанието на Георги Боянов не стигаше, а столичани държаха своя аванс и чрез Цветомир Чернокожев, Венцислав Петков и Ивица Радич стигнаха до 67:46, а оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 29 октомври Левски ще гостува на Шумен, а ден по-късно Черноморец ще приеме Ямбол.