вторник, април 23, 2024
НачалоБългари в чужбинаВангелов и Сираков не спасиха Аурора Дезио в Италия

Вангелов и Сираков не спасиха Аурора Дезио в Италия

Отборът на двамата българи отстъпи на Виртус Падуа

Николай Вангелов, Георги Сираков и Аурора Дезио претърпяха трето поредно поражение в Италия през 2021/2022. Двамата българи и отборът им загубиха от Виртус Падуа с 66:69 като гости в мач от 5 кръг в регион B на Серия Б.

Николай Вангелов остана в игра 15 минути за Аурора Дезио, като в тях се разписа с 6 точки и 1 борбa. При стрелбата си центърът бе 3/6 от средно разстояние.

Георги Сираков бе сред най-добрите за своя отбор, като остави срещу името си 18 точки, 1 борба, 1 асистенция и открадната топка за 31 минути на паркета. Гардът бе 4/5 за две точки, 2/9 зад дъгата и 4/7 от линията изпълнение на наказателни удари.

Аурора Дезио има в актива си и 2 победи, като заема девето място в класирането. На 7 ноември Николай Вангелов, Георги Сираков и тимът им ще приемат Крема.