12.4 C
НачалоБългари в чужбинаВангелов и Сант`Антимо взеха българско дерби в Италия

Вангелов и Сант`Антимо взеха българско дерби в Италия

Центърът и колегите му биха Бишелие на Георги Сираков

Николай Вангелов и Сант`Антимо спечелиха за девети път в италианската Серия Б през този сезон. Центърът и колегите му триумфираха в българското дерби в регион D след 79:65 срещу Бишелие на Георги Сираков като гости в мач от 4 кръг на втория етап.

Николай Вангелов бе най-полезен за своя Сант`Антимо и оформи дабъл-дабъл – 18 точки и 12 борби за 21 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си той бе 9/15 от средно разстояние.

Георги Сираков бе най-резултатен за Бишелие с 26 точки плюс 1 борба, 4 асистенции и 2 откраднати топки за 34 минути на терена. Гардът бе 6/10 при стрелбата си за две точки и 14/19 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Сант`Антимо има в актива си и 8 загуби, колкото и Бишелие. На 18 април Николай Вангелов и компания ще играят срещу Пулия, а Георги Сираков и колегите му ще спорят с Авелино.