18.8 C
НачалоБългарияБУБА Баскетбол взе златото при юношите до 19 г.

БУБА Баскетбол взе златото при юношите до 19 г.

Столичани детронираха във финала миналогодишния победител

БУБА Баскетбол си върна шампионската титла при юношите до 19-годишна възраст. Столичани спечелиха в зала „Триадица“ финала на тазгодишното първенство, като детронираха миналогодишния победител Тунджа Ямбол с 85:57.

Алек Жеков завърши с 20 точки за победата, като стана и MVP на турнира. Лъчезар Тошков и Константин Тошков добавиха 13 и 10, съответно с по 7 и 8 асистенции. Денис Камбуров вкара 14. Павел Теофилов се разписа с 9 точки и 11 борби.

Николай Нинов бе най-добър за Тунджа Ямбол с 13 точки. Ярослав Никонов отбеляза 10. Златомир Дончев остана с 9 точки и 11 борби.

След драма с продължение Черно море Тича спечели бронзовите медали. Варненци измъкнаха успеха срещу Левски със 102:93.

Берк Мехмед бе над всички за победителите с 26 точки и 15 борби. Дабъл-дабъл записа и Мартин Йорданов – 20 точки и 12 борби. Любомир Керемедчиев отбеляза 19 точки. С 11 и 7 борби завърши Иван Спиров.

За Левски над всички бе 34 точки бе Иван Павлов. Виктор Германов се отчете с 22 и 13 борби. Красимир Петров реализира 13 точки.

Петото място остана за Берое след 81:73 срещу Балкан. По 26 точки за победителите отбелязаха Дамян Минков (9 борби, 8 асистенции) и Михаил Комбаков (9 борби, 13 асистенции), като вторият завърши като най-добър подавач в турнира. Най-резултатен за Балкан бе Мариян Хубанов с 21 точки, като овладя и 7 борби. По 17 точки вкараха Илиян Пищиков и Александър Гавалюгов.

На седмата позиция в крайното класиране завърши Шампион 2006, който надви Рилски спортист с 65:57. Мартин Тодоров приключи с 23 точки и 8 борби за победителите, като той стана и Реализатор №1 на финалите. Константин Паисиев оформи дабъл-дабъл – 18 и 15 борби. Николай Покровнички добави 15 точки. Борислав Борисов бе над всички за Рилски спортист с 28 точки и 8 борби. С 11 от пейката се включи Даниел Колев. Христо Бъчков от състава на Любомир Киров пък получи два индивидуални трофея – за най-добър борец и за най-много отнети топки.