четвъртък, март 28, 2024
НачалоНБАБруклин не се остави на Портланд (видео)

Бруклин не се остави на Портланд (видео)

Победа №30 за "мрежите" в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Макар и с болки във врата, Джеймс Хардън игра срещу Портланд, за да изведе Бруклин до втори пореден успех в НБА. „Мрежите“ отказаха съперника със 116:112 като гости, което им донесе победа №30 в лигата през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: Джеймс Хардън, който има повече мачове от всеки друг в НБА, откакто стана част от лигата през 2009 г. с общо 871 двубоя, оформи дабъл-дабъл за Бруклин – 25 точки и 17 асистенции. Джеф Грийн добави 20. Джо Харис приключи със 17 точки.

Деймиън Лилард бе най-резултатен за Портланд с 22 точки и 9 асистенции. Енес Кантер остана с 19 и 19 борби.

КЛЮЧОВИЯТ ФАКТОР: Нетс лимитираха съперника до 21 точки през последната четвърт, а освен това се справиха в защита и с Деймиън Лилард в този период. Джеф Грийн пък подпечaта успеха им с два успешни наказателни удара 4.4 секунди преди края.