събота, април 20, 2024
НачалоНБАБостън отвя Кливланд (видео)

Бостън отвя Кливланд (видео)

“Келтите” прекъснаха серия от три поредни загуби в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бостън прекъсна серия от три поредни загуби в НБА, за да запише победа №9. “Келтите” пометоха Кливланд със 141:103, като подобриха и рекорда си за едно полувреме през този сезон – общо 73 точки.

НАЙ-ДОБРИ: Джейлън Браун наниза 33 точки за Бостън, като 20 от тях дойдоха в третата част. Кемба Уокър добави 21 и 5 борби. Карсън Едуардс се включи от пейката с 18 точки и 5 борби.

Колин Секстън бе най-резултатен за Кливланд с 13 точки. Джарет Алън, Чеди Осман и Деймиън Дотсън останаха с по 12.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Селтикс доминираха под двата ринга, като овладяха 55 срещу 34 борби за съперника. Освен това, те показаха по-точен мерник в стрелбата от игра – 55% срещу 40% за Кавалиърс.

КАКВО ПРЕДСТОИ: След по-малко от 24 часа Кливланд ще приеме Лейкърс, а Бостън ще играе с Чикаго.