четвъртък, март 28, 2024
НачалоНБАБостън изтръгна триумфа срещу Портланд (видео)

Бостън изтръгна триумфа срещу Портланд (видео)

Джейсън Тейтъм с ключова тройка в края

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бостън завоюва четвърта поредна победа в НБА. Селтикс надвиха Портланд със 116:115 като гости, което им донесе успех №29 в лигата през сезона. По този начин „келтите“ триумфираха в шест от последните си седем мача в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Джейсън Тейтъм се отчете с 32 точки, 9 борби и 5 асистенции за Бостън. Джейлън Браун вкара 24. Кемба Уокър остави срещу името си 21 точки, 8 борби и 7 асистенции.

Деймиън Лилард бе най-резултатен за Портланд с 28 точки, 5 борби и 10 асистенции. Кармело Антъни се включи от пейката с 25. Норман Пауъл остана с 20 точки.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ: Минута преди края Си Джей Маккалъм изведе Портланд напред със 112:111. Ceлтикс отговориха с два успешни наказателни удара на Джейсън Тейтъм и негова тройка, за да си осигурят победата.