9.2 C
НачалоНБАБостън донесе нова порция проблеми на Торонто (видео)

Бостън донесе нова порция проблеми на Торонто (видео)

“Келтите” усложниха задачата на шампионите в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бостън продължава успешното си представяне срещу Торонто в НБА, записвайки трета поредна победа в този дуел след рестарта на сезона. “Келтите” отново измъчиха шампионите в лигата и вече водят с 2-0 победи в полуфиналите на Изток след 102:99.

НАЙ-ДОБРИ: Джейсън Тейтъм се разписа с 34 точки, 8 борби и 6 асистенции за Бостън. Маркъс Смарт добави 19, от които 6 тройки. Пет от успешните му стрелби от далечно разстояние дойдоха през последната част. Кемба Уокър се отчете със 17 точки, като 11 от тях в края на двубоя.

О Джи Ануноби бе най-резултатен за Торонто с 20 точки и 7 борби. Фред ВанВлийт остана с 19 и 7 асистенции.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Раптърс държаха контрола над двубоя през третата четвърт, като взеха аванс от 12 точки. Но мерникът на шампионите изневери в следващите 10 минути, като те реализираха едва 9 точки в този период и пропуснаха 23 от общо 28-те си опита за стрелба.

И ОЩЕ: Селтикс триумфираха в шест поредни мача в плейофите на НБА, което е първата подобна серия от 2017 г. насам.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Играе се до четири победи от седем двубоя. Мач №3 между Бостън и Торонто ще бъде на 3 септември.