9.2 C
НачалоБългари в чужбинаБорислав Младенов с ударно завръщане в Италия

Борислав Младенов с ударно завръщане в Италия

14 точки за българина в драмата срещу Флоренция след два месеца извън терена

Борислав Младенов се завърна в игра за Римини след около два месеца извън терените в Италия заради контузия. Българинът изнесе силен двубой за тима си, който изпусна Флоренция със 79:83 след продължение в мач от 2 кръг от втория етап в Серия Б.

Бившият баскетболист на Левски Лукойл се включи от пейката за Римини, като намери място сред реализаторите му. Борислав Младенов отбеляза 14 точки, допълнени от 7 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки за 38 минути. При стрелбата си той бе 3/6 от средно разстояние, 2/5 зад дъгата и 2/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Римини има в актива си 10 победи и 5 загуби, като заема четвърто място в класирането на регион А в Серия Б. На 28 март Борислав Младенов и компания ще играят срещу Киузи.