9.6 C
НачалоБългари в чужбинаБорислав Младенов и Римини със силно начало на годината в Италия

Борислав Младенов и Римини със силно начало на годината в Италия

Бившият младежки национал близо до дабъл-дабъл срещу Чезена

Борислав Младенов и Римини стартираха 2022 г. с победа в Италия. Българинът и колегите му се наложиха над Чезена с 88:76 у дома в мач от 14 кръг в регион C на Серия Б.

Бившият младежки национал получи 18 минути в игра за Римини, след като се появи от пейката. Борислав Младенов се разписа със 7 точки, 9 борби, 4 асистенции и 2 чадъра, като бе 2/4 при стрелбата си за две точки и 1/4 от далечно разстояние.

От неговите съотборници Марко Аригони отбеляза 28 точки.

Джулио Масчерпа бе много полезен за Чезена и оформи дабъл-дабъл – 18 точки и 11 борби.

Римини има в актива си 9 успеха и 4 поражения, което го поставя на четвърто място в класирането. На 16 януари Борислав Младенов и отборът му ще гостуват на Рома.