13.5 C
НачалоБългари в чужбинаБорислава Христова със заслуга за успех на Горжов в Полша

Борислава Христова със заслуга за успех на Горжов в Полша

19 точки за българката срещу Торун

Борислава Христова и Горжов продължават с победите на полска земя. Българката и тимът й минаха през Торун със 112:67 като гости в мач от 17 кръг в местния шампионат.

Варненката продължава да блести за Горжов и в Полша, след силните си изяви във ФИБА Къп. Националката се отчете с 19 точки, 6 борби и 6 асистенции.

При стрелбата си тя бе 8/11 от средно разстояние и 1/4 от тройката. Всичко това Борислава Христова стори за малко повече от 28 минути на паркета.

Горжов е с баланс от 10-3, като заема четвърто място във временното класиране. На 13 февруари Борислава Христова и компания ще се изправят срещу Гдиня.