четвъртък, март 28, 2024
НачалоЕвропаБорислава Христова се развихри, Сепси с победа в Еврокъп (видео)

Борислава Христова се развихри, Сепси с победа в Еврокъп (видео)

Българката реализира 22 точки срещу израелския Елицур Холон

Борислава Христова и Сепси започнаха с победа участието си в турнира Еврокъп при жените през този сезон. Българката и отборът й отказаха израелския Елицур Холон със 76:75 у дома в мач от група Е на надпреварата.

НАЙ-ДОБРИ: Борислава Христова бе сред най-добрите за Сепси, като реализира 22 точки плюс 5 борби и 1 асистенция за 30 минути в игра. При стрелбата си националката бе 4/8 от средно разстояние, 4/8 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Най-добра за победителките бе Мария Йесперсен с 26 точки и 8 борби. Бритни Джоунс добави 15.

Джени Симс бе най-добра за Елицур Холон с 28 точки, 5 борби и 6 асистенции. Кортни Хърт вкара 18 в добавка към 7 борби. Алекс Хардън остана с 13 точки.

КЛЮЧЪТ: Победителят в срещата бе определен в последните две минути. В тях Мария Йесперсен, Борислава Христова и Бети Мунунга изведоха домакините напред с 5 точки. Джени Симс и Алекс Хардън сведоха изоставането на Елицур Холон до 1 точка, но Сепси издържа и спечели със 76:75.

И ОЩЕ: Другият мач от този кръг е утре (27 октомври), между турските Айдън и Бурса.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 2 ноември (сряда) от 17.00 ч. Сепси на Борислава Христова ще гостува на Айдън.