12.4 C
НачалоБългари в чужбинаБорислава Христова отново на паркета в Полша

Борислава Христова отново на паркета в Полша

Българка отбеляза 11 точки срещу ГТК Гдиня

Борислава Христова се завърна в игра при победа на своя Горжов в Полша. Българката и тимът й се справиха с ГТК Гдиня със 76:61 като гости в мач от 13 кръг в местния шампионат при дамите.

Бившата възпитаничка на Вашингтон Стейт се включи от пейката за Вашингтон Стейт, но това не й попречи да намери място сред най-добрите. Националката остави срещу името си 11 точки, 5 борби, 2 асистенции и чадър за 19 минути на паркета, като бе 1/4 от средно разстояние, 2/3 зад дъгата и 3/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Стефани Джоунс оформи дабъл-дабъл – 21 точки и 13 борби.

Джулия Базан бе най-резултатна за ГТК Гдиня със 17 точки.

Горжов е с баланс от 7-5 и се намира на четвърто място в класирането. На 2 януари 2022 г. Борислава Христова и компания ще играят срещу Полония Варшава.