четвъртък, март 28, 2024
НачалоБългари в чужбинаБорислава Христова наказа пореден съперник в Полша

Борислава Христова наказа пореден съперник в Полша

Българката сред реализаторите за тима си срещу Политехника Гданск

Борислава Христова изнесе още един силен двубой за Горжов в Полша. Националката бе с основна заслуга за успеха на тима си над Политехника Гданск с 80:73 у дома в отложен мач от 3 кръг в местния шампионат.

Варненката оправда доверието на своите треньори в Горжов и се превърна в основен реализатор за него. Борислава Христова навъртя 21 точки, като бе 7/12 от средно разстояние, 1/2 от тройката и 4/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

На сметката си бившата състезателка на Вашингтон Стейт остави още 6 борби, 2 асистенции, 4 откраднати топки и 2 чадъра. Тя стартира сред титулярите за отбора си и остана в игра близо 40 минути.

Горжов има в актива си 4 победи и 2 загуби, като заема четвърто място във временното класиране. На 28 ноември Борислава Христова и компания ще играят срещу Енеа Познан.