9.6 C
НачалоЕвропаБерое би Монтана 2003 в Адриатика (видео)

Берое би Монтана 2003 в Адриатика (видео)

Четвърта победа за старозагорки в турнира

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое спечели за четвърти път в Адриатическата лига за жени през този сезон. В зала “Общинска” селекцията на Таня Гатева се наложи над Монтана 2003 с убедителното 73:54 в мач от 8 кръг в турнира.

НАЙ-ДОБРИ: Анджела Делич се разписа със 17 точки и 5 асистенции за Берое. По 11 добавиха Виолина Кочева, Жаклин Златанова, Сара Бут и Радостина Христова.

Димана Георгиева бе най-резултатна за Монтана 2003 с 13 точки и 6 борби. Изабела Рамона се отчете с 12 и 6 борби. Снежана Алексич остана с 10 точки и 5 асистенции.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Старозагорки решиха всичко със силна втора четвърт, в която лимитираха съперника до 4 точки, отговаряйки с 18, за да дръпнат с 38:20. До финалната сирена Берое не изпусна инициативата и стигна до успеха.

И ОЩЕ: Селекцията на Таня Гатева има в актива си и 2 загуби, което я поставя на второ място в класирането. Носителят на Суперкупа България 2019 има същия баланс и е трети.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 20 януари догодина Берое ще излезе срещу Целе, а седем дни по-рано Монтана 2033 ще се изправи срещу Партизан.