12.4 C
НачалоЕвропаБаскония се пребори за обрат срещу Байерн (видео)

Баскония се пребори за обрат срещу Байерн (видео)

15-ти успех за тима от Витория в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Баскония продължава да мечтае за плейофите в Евролигата. Отборът на Душко Иванович надви Байерн Мюнхен със 78:71 у дома в мач от 29 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. Испанците имат баланс от 15-14 и са девети, докато германците са с 18 успеха и 11 поражения и са пети.

НАЙ-ДОБРИ: Тони Джекири, Рокас Гиедрайтис и Акиле Полонара отбелязаха по 15 точки за Баскония. По 11 добавиха Лука Вилдоса и Алек Питърс.

Джейлън Рейнълдс бе най-добър за Байерн Мюнхен с 18 точки, които допълни с 10 борби и 7 асистенции. Владимир Лучич остана със 17.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Домакините започнаха третата четвърт със серия от 27-2, като удържаха съперника без кош от игра в продължение на 7 минути. Като цяло, те превърнаха пасив от 29:33 в аванс от 60:35.