8.9 C
НачалоЕвропаБаскония продължава битката за място в плейофите на Евролигата (видео)

Баскония продължава битката за място в плейофите на Евролигата (видео)

4 поред за испанците в турнира на богатите

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Баскония удължи победната си серия в Евролигата до четири и запази надежди за участие в плейофите. Момчетата на Невен Спахия сразиха Фенербахче със 77:62 у дома в мач от 31 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. Испанците са с баланс от 11-15 и са 10-ти, докато турският гранд е с 9 успеха и 14 поражения и е 11-ти.

НАЙ-ДОБРИ: Уейд Болдуин реализира 24 точки за Баскония, от които 5 тройки, плюс 6 борби и 6 асистенции. Алек Питърс добави 16. Стивън Ено и Рокас Гиедрайтис вкараха по 12 точки, като първият овладя и 9 борби.

Ян Весели бе най-добър за Фенербахче с 15 точки и 9 борби. Марко Гудурич остана с 12 и 6 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Гостите водеха с 40:32 след едно полувреме, но Баскония не се отказа и стигна до обрат за 54:53 след 30 минути игра. В последната четвърт домакините от Витория довършиха започнатото, като лимитираха съперника до 9 точки, отговаряйки с 23, с което си осигуриха победата.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 25 март Баскония ще се изправи срещу Монако, докато Фенербахче ще гостува на Барселона.