17.8 C
четвъртък, март 28, 2024
НачалоБългарияБалкан-2 спечели регионалното дерби на Запад, Хебър оглави регион Юг на ББЛ...

Балкан-2 спечели регионалното дерби на Запад, Хебър оглави регион Юг на ББЛ А група

Ето и всички резултати от миналия уикенд

Балкан-2 спечели регионалното дерби в регион Запад на ББЛ А група, побеждавайки Правец на свой терен в „Арена Ботевград“ с 87:60.

След сравнително равностойното начало на срещата, домакините започнаха да трупат разлика и след първата част водеха с 28:19. Те поддържаха много висок процент в подкошието, вкараха също 10 тройки и след серия от 25-4 в края на втория период, на почивката се откъснаха с 58:28. С основна заслуга за голямата разлика бяха Михаил Гавазов, Илиян Пищиков и Александър Гавалюгов, отбелязали общо 52 от точките на отбора си. Резултатността на „зелените“ спадна значително след паузата, но те поддържаха разлика от около 30 точки и преди последната част водеха със 74:43. Правец започна заключителния период с 8 безответни точки. В продължение на близо 5 минути домакините не успяваха да се разпишат и в крайна сметка загубиха тази четвърт, но без това с нещо да промени изхода на срещата.

Илиян Пищиков завърши с 24 точки за победителите, от които 4 тройки, като овладя и 9 борби. Михаил Гавазов добави 21 и 8 борби. Александър Гавалюгов вкара 19 точки плюс 8 асистенции. Близо до дабъл-дабъл бе Веселин Христов – 10 точки и 8 борби. За Правец Николай Иванов бе най-резултатен с 14 точки. Даниел Милчев отбеляза 13. С 12 точки остана Марио Христов.

Хебър оглави регион Юг на ББЛ А група, оставайки единствен без загуба в него през сезона. Тимът постигна трети пореден успех, след като в собствената си зала „Иван Симеонов“ се наложи над друг непобеден до момента тим Академик Пловдив-2 с 97:63.

Отборът от Пазарджик имаше леко предимство в началото, като след 10 минути игра водеше с 19:12. Ключова се оказа втората четвърт, до средата на която тимът вкара 20 безответни точки и на почивката се откъсна с 53:27. Въпреки голямата разлика, баскетболистите на Димитър Чанков не допуснаха отпускане и след паузата, като преди заключителната четвърт увеличиха аванса си за 82:43. До края играта бе сравнително равностойна, като на практика мачът вече се доиграваше.

Трима завършиха с дабъл-дабъл за победителите. Над всички бе Христо Бъчков с 35 точки и 10 борби. Юлий Арабаджийски записа 21 и 10 борби. С 18 точки и 12 борби финишира Николай Нинов. За Академик Йоанис Кикрилис приключи 20 точки. С по 10 останаха Георги Инджов (8 борби) и Кристиян Александров.