събота, април 20, 2024
НачалоБългарияБалкан надви Спартак в контрола

Балкан надви Спартак в контрола

Ботевградчани измъкнаха успеха в последните три минути

Балкан и Спартак Плевен използваха паузата около националните отбори, за да проверят докъде са стигнали с подготовките си. Двата състава изиграха контрола в „Арена Ботевград“, спечелена от домакините от Ботевград с 92:85.

Николай Грозев бе най-резултатен за Балкан с 23 точки. 13 отбеляза Дерик Маркс. Алихан Демир реализира 11 точки. По 10 вкараха Крис Минков и Калил Дюкс. Участие в срещата не взеха Станимир Маринов и Димитър Димитров, които са част от националния ни отбор.

За Спартак 19 точки имаше Димитър Маринчешки. Николай Стоянов отбеляза 13. По 11 точки добавиха Божидар Аврамов, Мартин Маринов и Николай Маринов.

Балкан започна по-добре срещата, повеждайки с 9:4, но Спартак отвърна със серия 8-0 и изравни за 12:12. След това двата тима си размениха водачеството няколко пъти, но тимът на новия наставник Тодор Тодоров взе аванс от 3 след първата част за  19:16. През цялата втора четвърт гостите се задържаха напред. Най-голямата им преднина бе 7 точки, а на почивката разликата бе 1 в полза на Спартак за 46:45.

След подновяването на играта Балкан си върна предимството за няколко минути. Гостите от Плевен обаче не се отказваха и поеха контрола отново. „Зелените“ изоставаха доста време в края на третата и след добри изяви на Калил Дюкс Балкан се доближи на 1 точка 7 минути преди края при 72:73. Две поредни тройки на Мартин Маринов в този момент изведоха съперника отново с 6 напред. Три минути и половина преди края Балкан отново поведе при 82:81 и докрая удържа успеха.