сряда, април 24, 2024
НачалоБългарияБавни и яростни спечели дербито в регион Център на ББЛ А група

Бавни и яростни спечели дербито в регион Център на ББЛ А група

Шабла и Фаб Файв също с победи

Мачове и в трите региона на ББЛ А група се изиграха в неделния ден, като двубоите бяха много интересни, а някои от тях предложиха интрига до последно.

Бавни и яростни нанесе първа загуба за сезона на Чавдар Троян, побеждавайки го с 85:59 на негов терен в дербито на регион Център. С това отборите се изравниха с баланс 9-1, но този от Плевен вече е начело в класирането, заради предимството в директните мачове. Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, след което миналогодишният шампион в региона водеше с 39:36. След паузата обаче гостите взеха контрола в мача. Те започнаха да трупат разлика и преди последната част дръпнаха с 64:51, като до края нямаха проблем да спечелят още по-убедително.

Христо Ангелов завърши с 20 точки и 10 борби за победителите. Венцислав Георгиев записа 18 точки и 7 борби. Максим Генов е с 14 точки и 7 борби, а Даниел Димитров се отчете с 12 точки и 7 борби. За водения от Лъчезар Диков тим единствено Камен Пенчев завърши с двуцифрен актив – 11 точки.

На Изток Шабла прекъсна серията си от пет поредни загуби и записа втората си победа за сезона, след като в залата на Икономическия университет във Варна надви Светкавица със 77:74. През цялата първа четвърт той вървеше кош за кош, като след 10 минути игра баскетболистите на Георги Бакалов имаха минимален аванс при 19:18. През втория период обаче отборът от Търговище взе леко предимство и на почивката се оттегли при 38:36 в своя полза. Шабла си върна водачеството след паузата и преди заключителната четвърт отново имаше крехка преднина – 60:57. Драмата продължи до последно с нови смени на водачеството, като символичните гости успяха да измъкнат успеха в края.

Симеон Савов бе най-резултатен за победителите с 24 точки. Владимир Маринов отбеляза 13, с 11 е Хакан Сербезов, а 10 добави Илхан Арабаджиев. За Светкавица Димитър Янчев реализира 22 точки. С 18 е Александър Янчев, а по 12 имат Сашо Георгиев и Николай Златков (19 борби).

В единствения мач от регион Запад, който се изигра, Фаб Файв не допусна изненада срещу Енигма Фойерверк, побеждавайки го с 85:54 в столичната зала „Сейнт Джордж“. Фаб Файв взе инициативата още в самото начало, като след 10 минути игра преднината му вече бе двуцифрена – 27:14. Въпреки че през втория период развалиха малко мерника си, на почивката символичните домакини увеличиха аванса си за 44:27. Темпото се запази и след паузата, като те дръпнаха с 65:43 преди заключителния период, а до края направиха успеха си още по-изразителен.

Мартин Горунов бе най-резултатен за победителите с 20 точки. Георги Христов отбеляза 14, с 12 е Красимир Кръстев, а по 10 добавиха Павел Теофилов (10 борби) и Александър Иванов (8 борби). За отбора на Георги Давидов Виктор Германов реализира 14 точки, с 12 е Любомир Орешаров.