10.8 C
НачалоЕвропаАСВЕЛ би ПАО насред Атина (видео)

АСВЕЛ би ПАО насред Атина (видео)

Ели Окобо избухна с 35 точки за победителите

КАКВО СЕ СЛУЧИ: АСВЕЛ постигна пета победа в Евролигата през този сезон. Френският тим надигра Панатинайкос с 84:70 при визитата си в Атина, в последния двубой от 7 кръг в турнира на богатите. Селекцията на Ти Джей Паркър има в актива си и 2 загуби, като заема пето място в класирането, докато „детелините“ са 16-ти с баланс от 2-5.

НАЙ-ДОБРИ: Ели Окобо избухна с 35 точки за АСВЕЛ, от които 5 тройки. Крис Джоунс добави 13. Костас Адетокунбо се отчете с 12 точки и 6 борби.

Дарил Мейкън Джуниър и Янис Папапетру бяха най-резултатни за АСВЕЛ с по 16 точки. Джеръми Еванс остана с 12 и 6 борби.

КЛЮЧЪТ: След оспорвана битка през по-голямата част от срещата, гостите съумяха да стигнат до аванс от 6 точки за 72:66 в четвъртия период. В последните две минути на срещата Ели Окобо подпечата успеха на АСВЕЛ, след като вкара 10 точки, оформяйки крайното 84:70.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 4 ноември АСВЕЛ ще приеме УНИКС Казан, а Панатинайкос ще кръстоса шпаги с Цървена Звезда.