15.8 C
сряда, април 24, 2024
НачалоЕвропаАрмани Милано порази Валенсия с 16 тройки (видео)

Армани Милано порази Валенсия с 16 тройки (видео)

Отборът на Еторе Месина ликува за четвърти път в последните си шест мача в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Армани Милано ликува за четвърти път в последните си шест мача в Евролигата. Отборът на Еторе Месина подчини Валенсия с 95:80 у дома в двубой от 19 кръг. Така италианците вече имат баланс от 11-7, докато “оранжевите” са с 10 победи и 9 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Луиджи Датоме навъртя на сметката на Армани Милано 27 точки, от които 6 тройки, плюс 6 борби. Малкълм Дилейни добави 17. Зак Лидей вкара 15 точки.

Дерик Уилямс бе най-добър за Валенсия със 17 точки. Никола Калинич остана с 15.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Селекцията от Милано демонстрира страхотна успеваемост в стрелбата от тройката през първото полувреме – 10 от 13 опита, включително 3 точни стрелби зад арката на Луиджи Датоме. В крайна сметка домакините приключиха двубоя с общо 16 тройки от 27 опита срещу 9/23 за испанците.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 януари Армани Милано ще гостува на АЛБА Берлин, а ден по-късно Валенсия ще приеме Цървена Звезда.