21.4 C
четвъртък, март 28, 2024
НачалоБългари в чужбинаАлександър Матушев с нов силен мач за Баскетбол Академи Лимбург

Александър Матушев с нов силен мач за Баскетбол Академи Лимбург

Бившият баскетболист на Ямбол реализира 19 точки срещу Йоаст Юнайтед в първенството на Белгия и Нидерландия

Александър Матушев и Баскетбол Академи Лимбург допуснаха втора поредна загуба в първенството на Белгия и Нидерландия през този сезон. Българинът и съотборниците му не успяха срещу Йоаст Юнайтед след 70:74 като гости в мач от 2 кръг.

Бившият баскетболист на Ямбол и този път не разочарова и постави името си сред най-добрите за Баскетбол Академи Лимбург. Крилото реализира 19 точки за своя тим, като бе 4/9 от средно разстояние, 2/4 от тройката и 5/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Освен това, на сметката си Александър Матушев остави 3 борби и 1 открадната топка за 27 минути.

От неговите колеги Уолкър Милър отбеляза 20 точки плюс 6 борби.

Винсънт Коул бе най-добър с победителите с 20 точки и 8 борби.

Йоаст Юнайтед си осигури успеха със силна трета четвърт, в която лимитира съперника до 13 точки, отговаряйки с 21, за да вземе предимство от 7 точки и до края не го изпусна.

На 15 октомври Александър Матушев и отборът му ще приемат Аполо Амстердам.