15.8 C
сряда, април 24, 2024
НачалоБългари в чужбинаАлександрия на Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова със загуба в Румъния

Александрия на Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова със загуба в Румъния

Oтборът на двете българки не успя срещу Клуж

Aлександрия с Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова в състава си претърпя трето поредно поражение в Румъния през този сезон. Отборът на двете българки загуби от Клуж с 51:59 като гост в мач от 3 кръг в шампионата на северната ни съседка при дамите.

Александра Петрова завърши с 6 точки, 6 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 28 минути в игра след включване от пейката. При стрелбата си центърът бе 2/8 зад дъгата.

Анна-Мария Коляндрова започна в стартовата петица на своя тим, като остана на терена 20 минути. В тях гардът се отчете с 2 точки, 6 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки, като бе 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Александрия все още е без победа в румънския елит през 2022/2023. На 29 октомври Александра Петрова, Анна-Мария Коляндрова и тимът им ще се изправят срещу Търговище.