8.8 C
НачалоБългарияАкадемик-2, Чавдар Троян и Шумен-2 с победи в ББЛ А група

Академик-2, Чавдар Троян и Шумен-2 с победи в ББЛ А група

Ето и всички резултати от втория ешелон при мъжете

Големи разлики се получиха в повечето от неделните мачове, които се изиграха в ББЛ А група. Имаше обаче и такива, които предложиха повече интрига.

Академик Пловдив-2 спечели дербито с Пловдив Мамбас в регион Юг на ББЛ А група, побеждавайки го с 93:90 след много обрати в зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. Пловдив Мамбас стартира много силно мача и след 10 минути се откъсна с 35:16. През втория период обаче ролите се размениха и на почивката от преднината на тима бяха останали едва 3 точки. След паузата играта бе много равностойна, а след няколко смени на водачеството преди последната част символичните гости отново имаха почти минимален аванс – 71:69. Те продължиха да водят и през заключителната четвърт, но минута преди края Академик-2 стигна до пълен обрат при 90:89 след кош на Махмут Давидов. Последва смяна на наказателни удари, като баскетболистите на Йордан Иванов удържаха водачеството си и спечелиха.

Кръстомир Михов бе най-резултатен за победителите с 33 точки, като направи и 7 асистенции. Махмут Давидов оформи дабъл-дабъл – 25 и 15 борби. Георги Инджов реализира 18 точки. За съперника Стоян Милчев вкара 29 точки и овладя 7 борби. Златомир Дончев записа 20 и 8 борби. Игор Кривцов отбеляза 18 точки с 8 борби.

Чавдар Троян записа втора поредна победа в регион Център, след като надви Дунав Русе с 80:68 в Горна Оряховица, нанасяйки му първо поражение за сезона.

Баскетболистите на Лъчезар Диков стигнаха до успеха едва след силна последна четвърт. Те спечелиха първия период минимално, но след това Дунав обърна нещата и на почивката водеше също с точка – 34:33. Пълен паритет имаше и след третата част – 52:52. Чавдар обаче бе по-добър в последната четвърт, която спечели убедително за крайната разлика.

24 точки за победата отбеляза Камен Пенчев. 19 добави Даниел Пенков, а 16 – Мирослав Славков. За Дунав 26 точки реализира Стоян Ганев с 10 борби. По 14 и 13 добавиха съответно Теодор Трифонов и Николай Николов.

На Изток Шоутайм и ИУ продължават без загуба, докато в дербито на вторите отбори Шумен-2 надигра Черно море Тича-2 83:67 в залата на Икономическия университет във Варна.

Шуменци водиха през всичките 40 минути от двубоя, като имаха и амплитуди в играта си, но без да допуснат обрат в нито един момент. Те поведоха с 14:0 на старта на срещата, но след първата четвърт от преднината им остана едва 4 точки. Втората част също бе сравнително равностойна, а на почивката гостите бяха напред с 38:32. След паузата обаче те отново натрупаха двуцифрен аванс и не го изпуснаха до последно.

Константин Паисиев записа пореден дабъл-дабъл – 19 точки и 17 борби. 21 вкара Никола Любенов. Съответно по 16 и 12 добавиха Баръш Мустафа и Пламен Русков. За варненци 20 вкара Драгомир Митев, Кристиян Попов отчете 18 и 10 борби, Мерт Адем отбеляза 14 точки.