Академик сложи край на сезона на Черноморец (видео)

Отборът на Йордан Янков е първият полуфиналист в НБЛ

1076

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Академик Пловдив стана първият полуфиналист в НБЛ през този сезон. В своята зала „Сила“ тимът на Йордан Янков се наложи над Черноморец с 91:77, за да затвори 1/4-финалната плейофна серия с 2-0 победи.

НАЙ-ДОБРИ: Йере Вучица завърши с 27 точки и 6 борби за Академик Пловдив. Обрад Томич добави 18 и 9 борби. Николай Титков се разписа със 17 точки, от които 5 тройки. Джахий Карсън остави срещу името си 11 и 6 асистенции.

Дианте Болдуин бе най-добър за Черноморец с 27 точки и 5 асистенции. Марвин Смит отбеляза 17 плюс 8 борби. Константин Коев и Уендъл Люис останаха съответно с по 11 и 10 точки, като двамата овладяха общо 16 борби.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: Пловдивчани започнаха на високо темпо и направиха серия от 13-1, дело на Васил Бачев, Обрад Томич и Йере Вучица. Уендъл Люис, Марвин Смит и Дианте Болдуин донесоха първите точки за Черноморец за 9:17. Домакините обаче не спряха дотук и фиксираха 31:13 след 10 минути игра. През втория период бургазлии се събудиха и чрез Дианте Болдуин, Уендъл Люис, Константин Коев и Марвин Смит обърнаха до 36:35. Академик обаче си върна аванса за 46:43 чрез Васил Бачев, Николай Титков и Обрад Томич.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: Третата четвърт стартира с няколко минути закъснение, поради технически причини, а след подновяването на играта Академик стигна до +14 точки след няколко успешни акции на Йере Вучица, Обрад Томич и Николай Николов за 65:51. В този период единствено Дианте Болдуин държеше гостите в срещата и бе точен за 59:67. През последната част отново имаше прекъсване от няколко минути, а след него Николай Титков изстреля Академик до аванс от 20 точки за 86:66, след като наниза 4 тройки и оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: В следващия кръг Академик Пловдив ще се изправи срещу победителя от двойката Рилски спортист/Спартак Плевен. В серията ще се играе до три победи от пет двубоя.

СТАТИСТИКА ОТ АКАДЕМИК – БЕРОЕ

Предишна статияВиолина Кочева пред BBALL.BG: Благодарна съм на Таня Гатева за вярата в нас
Следваща статияЙордан Янков: Много съм доволен от постигнатото от нашия отбор