13.8 C
НачалоНБАЧикаго преодоля Денвър (видео)

Чикаго преодоля Денвър (видео)

"Биковете" с четвърти пореден триумф в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Без ДеМар ДеРоузън Чикаго записа четвърти пореден успех в НБА. Пред своята публика „биковете“ отказаха Денвър със 109:97, за да фиксират общо 17-та победа в лигата през този сезон.

НАЙ-ДОБРИ: Зак Лавин се разписа с 32 точки за Чикаго плюс 8 асистенции. По 20 и 10 борби добавиха Лонзо Бол и Никола Вучевич. Дерик Джоунс Джуниър се отчете с 12 точки и 9 борби.

Уил Бартън и Монти Морис бяха най-резултатни за Денвър с по 19 точки. Арън Гордън ги последва с 18 и 6 борби. Никола Йокич оформи трипъл-дабъл – 17 точки, 12 борби и 15 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Зак Лавин вкара 12 точки в третата част, включително 7 поредни в края й, за да увеличи аванса на Булс до 74:66. През последната четвърт Лонзо Бол и Ейо Досумну изведоха домакините до преднина от 13 точки, а оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 8 декември Чикаго ще има за съперник Кливланд, а Денвър ще играе срещу Ню Орлиънс.