четвъртък, март 28, 2024
НачалоБългари в чужбинаЧернокожев и Левице се изкачиха втори в Словакия

Чернокожев и Левице се изкачиха втори в Словакия

Българинът и тимът му биха Лученец

Цветомир Чернокожев и Левице биха за четвърти пореден път в Словакия. Българинът и тимът му подчиниха Лученец с 80:62 като гости в мач от 11 кръг в местното първенство.

Крилото се включи от пейката за Левице, като се задържа в игра 17 минути. На сметката си бившият играч на Академик София остави 4 точки, 6 борби и 1 асистенция, като бе 2/5 от средно разстояние.

От неговите съотборници Симон Крайчович оформи дабъл-дабъл – 25 точки и 18 борби.

Робърт Рожанек бе най-добър за Лученец с 16 точки.

Цветомир Чернокожев и колегите му изнесоха страхотно първо полувреме, след което дръпнаха с 44:26. След паузата домакините опитаха да се доближат до съперника, но това не се оказа възможно.

Левице има в актива си 7 успеха и 4 поражения, колкото и Лученец, но има по-добра точкова разлика, с което се изкачва на второто място в класирането. На 18 ноември Цветомир Чернокожев и компания ще се изправят срещу Искра Свит.